Hakkımızda

HomyTherapy Yenilikçi Online Danışmanlık Platformu

 

HomyTherapy Online Danışmanlık

HomyTherapy, yüzlerce danışanın tercihi olan online danışmanlık platformudur. 100’ü aşkın uzmanla - psikologlar, klinik psikologlar, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişim uzmanları,özel eğitim uzmanları,diyetisyenler- online danışmanlık hizmeti sağlar.

Misyonumuz, profesyonel danışmanlığı erişilebilir, uygun fiyatlı ve kullanışlı hale getirmektir. Böylece hayatın zorluklarıyla mücadele eden herkes, her zaman ve her yerde kolayca yardım alabilir. Amacımız, danışanların yaşamlarında bir iyileştirme yaratmanın yanı sıra sorunları hakkında fikir edinmelerine yardımcı olmaktır.

Rehberlik ve iyileşme süreci boyunca sizi zengin ve derin yaşam bilinciyle anlayan ve yönlendiren profesyonellerden oluşan bir ekibiz. Bireylerin yargılayıcı olmayan bir atmosferde kendilerini ifade ettikleri ve duygusal ihtiyaçlarına, zorluklarına çözüm buldukları bir değişimin olması gerektiğine inanıyoruz. Sorunlarınızın temel nedenini anlamanıza yardımcı olmak ve sorunlarınızın üstesinden gelmenin çözüm odaklı yolları hakkında size bir fikir vermek için kişiselleştirilmiş terapötik tedavi sağlıyoruz.

Ayrıca gizliliğiniz bizim önceliğimizdir. Bilgilerinizin ve konuşmalarınızın gizli kalmasını sağlamak için SSL sertifikaları, şifreleme ve iki adımlı kimlik doğrulama gibi en son güvenlik teknolojilerini kullanıyoruz. 

Neden Online Danışmanlık?

Online danışmanlık işe yarar mı sorusu, bugünlerde en sık sorulan sorulardan biridir. Çevrimiçi tedavilere olan talep, günümüz teknolojisi ve internet kullanıcılarının hızlı büyümesi ile gittikçe yaygınlaşmıştır. Günümüzde pek çok kişi zorlu hayat koşulları, trafik ve çalışma koşulları karşısında psikoterapi desteği almakta zorlanmaktadır. Sonuç olarak, çevrimiçi danışmanlığa artan bir ilgi ve talep vardır. Özellikle dil sorunları nedeniyle yurt dışında danışmanlık desteği alamayanlar, iş yoğunluğu nedeniyle zamanı olmayanlar ve yaşadığı şehirde bu destek yararlanamayan kişiler için online danışmanlık büyük bir fayda sağlar.

Bugüne kadar yapılan birçok çalışma, çevrimiçi tedavinin yüz yüze tedavi kadar etkili olduğunu göstermiştir. Özellikle bilişsel terapi okulları tarafından yapılan çalışmalarda, online danışmanlık ile yüz yüze arasında anlamlı bir fark gözlenmemiştir. Başka bir çalışmada, internet odaklı depresyon tedavisine katılan danışanların çoğunun tedaviyi etkin bir şekilde bitirdiği bulunmuştur. Bunun yanı sıra online danışmanlık, kırsal veya uzak bölgelerde yaşayan kişilerin danışmanlık almalarını sağlar. Bu danışmanlıklar, engelli veya dışarı çıkamayan kişiler için fırsatlar sunar.

Neden HomyTherapy Online Danışmanlık?

3 yıllık sektörel deneyime sahip, dünya genelinde geçerli bir projeyiz.

HomyTherapy’de, uzmanları detaylı incelemeden sonra işe alırız. Uzmanlarımızın yetkinliği ve hizmet kalitesini artırmak için onlara eğitimler, webinar’lar, süpervizyon gibi konularda destek sağlarız. Düzenli olarak performans değerlendirmeleri yaparız. Uzmanlarımızın eğitim ve mesleki geçmişlerini profil sayfalarında bulabilirsiniz.

Burada sadece semptomatik bir rahatlamaya odaklanmak yerine bütünsel bir değişim sağlamaya çalışıyoruz. Bireysel farklılıkları anlıyor ve kabul ediyoruz ve farklı yaşam anlayışıyla benzersiz olduğunuza inanıyoruz. Burada sadece olduğunuz gibi kabul edilirsiniz ve  sorunlarınız hakkında bilgi ve anlayışla karşılanırsınız. Nasıl rahat olduğunuza bağlı olarak, size bütünsel meditatif yaklaşımlara farklı beceri ve teknikler sunulur. 

Danışanların hayatta istediklerini yaratabilmenin yanı sıra daha iyi bir benlik anlayışı geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Genel anlamda kabullenmenize, kendinizi tanımanıza ve gelişmenize yardımcı oluyoruz. Sizi daha mutlu, daha huzurlu ve daha anlamlı bir yaşam sürmenizi sağlayacak beceri ve teknikler edinmenize yardımcı olacak eğitimli ve sertifikalı profesyonellerle buluşturuyoruz.