İlkay Dingeç

İlkay Dingeç

Klinik Psikolog

(14)
Hemen Seansa Başla!
 • 18 Yaptığı Seans
 • 14 Danışan
 • Seans Süresi: 50 Dakika
 • Seans Ücreti: 1700.00 TL
Merhaba, ben Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç. Bazen bir merhabanın nelere iyi geldiğini gayet iyi bilirim. Şu anda bu sayfada olmanız içinde bulunduğunuz o sis bulutunu aralama cesareti gösterdiğiniz anlamına geliyor. Ve tüm psikoterapileri başarıya ulaştıran en mühim nokta bireyin değişme arzusu ve cesaretidir. Bu nedenle sizi gönülden tebrik ederim. 2009 senesinde anestezi bölümünü bitirdim. Bu alanda çalışırken eş zamanlı olarak psikoloji eğitimimi tamamladım. Ardından Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun oldum. Değerli okuyucu, hayat bir yol gibidir. Yol aynı olsa bile herkesin yolculuğu kendine özgüdür. Nerelerde mola verme ihtiyacı hissediyorsunuz? Veyahut nerelerden geçerken camı açıp rüzgarı hissetme coşkusuyla doluyorsunuz? Tüm bunları koşulsuz kabul çerçevesinde anlamaya çalışmak esas hedefimdir. Terapi Sürecim Hakkında: Terapi sürecini başarıya ulaştıran etmenlerin bir diğeri içinizdeki çocuğun konuşması için güvenli ortam sunmaktan geçiyor. O çocuğu saklandığı yerde ziyaret etmediğim sürece terapi sürecimin de anlamı kalmıyor. Sahi içinizdeki çocuk nerede saklanıyor? Hangi cümlenin arkasından bakıyor? Ya da hangi düşüncelerin penceresine sıkışmış olabilir? Hissettiğin panik atak, takıntı, öfke, çözülme veya her neyse o çocuğun yardım çığlığı olamaz mı? "Ben buradayım, beni gör" diyen bir çocuk... Hep sorarım danışanlarıma "Ağlayan yalnız bir çocuk görsen ne yaparsın?" diye... Size de sormak isterim izninizle: Sahi siz ne yaparsınız? Yani en derinlerde ne hissedersiniz? Terapi sürecim kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Takdir edersiniz ki herkesin çocukluğu, kaygıları, hüzünleri, bilişsel uğraşları, yaşamı farklıdır. O nedenle herkesin terapisi parmak izi gibidir. Deneyimlerim de beni bu sonuca getirmektedir. Bu nedenle terapide amaçlarınıza ulaşmanıza yardım ederken en büyük motivasyonum iç dünyanızı "sizin pencerenizden" anlamak ve bu yönde bir yol haritası çizmektir. Çalışma Alanlarım: Takıntılar Kaygı Bozuklukları Ergenlik Çağı Problemleri (16+) Depresyon Çoklu Kişilik Örüntüsü (Dissosiyatif Kimlik) Bipolar bozukluk Borderline Kişilik Örüntüsü Narsistik Kişilik Örüntüsü Bağımlı Kişilik Örüntüsü Obsesif kompulsif Kişilik Örüntüsü Yas Süreci Psikolojik Travmalar Öfke Kontrolü Uyku Bozuklukları Yeme Bozuklukları Fobiler Bağımlılıklar Sınav Kaygısı Kariyer Danışmanlığı Tek Seanslık Soru-Cevap Danışmanlığı Tek Seanslık Depresyon/Anksiyete Test Uygulama ve Yorumlama Bir problem olmasa bile içinizdeki çocuğu birlikte keşfetme yolculuğu için psikoterapi alabilirsiniz. Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç

ÇALIŞMA & UZMANLIK ALANLARI

Antisosyal Kişilik Bozukluğu, Bedensel Belirti Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Çatışma Çözme Becerileri, Cinsel Kimlik ve Yönelim, Çözülme (Dissosiyasyon) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Depresyon ve Mutsuzluk, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Doğum Sonrası Depresyon, Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, Fobiler, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, İlişki / Evlilik Problemleri, İş Performansını Arttırma, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Kişilerarası İletişim Problemleri, Kişilik Bozuklukları, Klinik Psikolog, Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri, Mobbing (İş Yerinde Psikolojik Baskı), Narsisistik Kişilik Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Panik Atak, Paranoid Kişilik Bozukluğu, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Sosyal Fobi , Tek Ebeveynli Aile, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Uyku / Uyanıklık Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Yeme Bozuklukları, Yıkıcı Bozukluklar, Dürtü Denetimi ve Davranım Bozuklukları

DENEYİMLER

SERTİFİKALAR

 • Yükleniyor

 • Soru

  Benim her yıl olmasa da bazı yıllar ekim ya da kasım aylarında başlayan sıkıntılı dönemlerim oluyor. İç sıkıntısı, iştahsızlık, sürekli uyku isteği. Bazen hayattan bu şekilde kopabiliyorum bir anda sebepsiz yere. Neden oluyor bu? Mevsimsel depresyon mu? Çünkü genelde 2-3 ay devam ediyor

  • İlkay Dingeç

   Merhabalar, duygu durum kendi içinde çok farklı şekillerde görülebilir. Önce duygu durum modeli kendi içinde anlaşılmalıdır. Eğer hiçbir neden yok iken bir anda böyle bir durum oluyor ise psikiyatrik muayene sonrası psikolog desteği önermekteyim. Görüşmek ümidiyle Saygılar Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç

 • Soru

  Merhaba, kızım 24 aylık 1 senedir de kilo alımı düşük olduğu için ve yemek yemediği için artık telefonla mecburen yemek yediriyordum. Yalnız bu telefonla yemek yedirme olayı günde toplamda 3 saate yakın olmaya başladı. Artık normal hayatını da etkilemeye başlıyordu telefon. Korkmaları gece uyanmaları sürekli gündüzde en ufak sesten korkuyorum demeye başlaması üzerine telefonu bir anda kestim. Şuanda da yemek için asla yemek masasına oturmuyor bir şekilde oyunla yediriyorum ama elimde sürekli tabakla pesinde koşturuyorum. Ne yapabilirim bana öneriniz nedir?

  • İlkay Dingeç

   Yemek yeme davranışı telefon izleme davranışıyla koşullanmış olabilir. Bu konuda her çocuğun ihtiyacı özel olabildiği için özel bir çözüm yolu sunmak fayda sağlamayabilir. Çocuklar ile çalışan bir uzmandan destek almanızı öneririm. Saygılarımla Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç

 • Yorum

  uzmanım ile yaptığım seanstan çok memnunum beklediğim yol haritasını işbirliği ile güzel planladı

 • Yorum

  Ben ilk defa terapi deneyimi yaşıyorum. Normalde her meseleyi kendi içimde halledebilirdim. Ancak bu benim için faydalı bir deneyim oldu. İlk seansta anlamak çok zor ama İlkay Hanım çok yapıcı sistemli ve sorun odaklı bir insan.

 • Yorum

  Psikolog İlkay hanım’ın eski bir danışanıyım. Terapi aldığım süreçte hayatımın gerçekten daha iyiye gittiğini ve daha çok iç huzurumun olduğunu fark ettim. Terapiye ilk başladığımda çok gergindim ancak terapiye devam ettikçe rahatladım ve kendimi daha iyi tanıyıp kendimle daha barışık olmaya başladım. Artık kendimi daha güçlü bir insan gibi hissediyorum. Kendimi bir terapiste açmanın başlarda zor olduğunu düşünüyordum ancak İlkay hanım bana bu güveni verdi ve seanslarımızda kendimi hep güvende hissettim. Bir psikolog arayışında olan insanlara gönül rahatlığı ile önerebileceğim çok tatlı bir insan.

 • Yorum

  İlk terapi deneyimim kendisiyle oldu ve hala devam etmekteyim. İlkay Hanım bana kendimi açabileceğim güvenli bir ortam sundu ve bunun için kendisine teşekkür ederim. Danışanıyla arasında ilgili ve hoşgörülü bir tutum sergileyen biri. Bir psikolog arayışındaysanız gönül rahatlığıyla önerebilirim.

 • Yorum

  İlkay Hanım'la online terapi yapıyoruz. Hayatımın çok önemli kararlarında ve adımlarında hep yanımda oldu, hep de yanımda olmaya devam eder umarım.

 • Yorum

  İlkay Hanımla henüz yolun başında olmamıza rağmen bana şimdiden çok iyi geldi. Aramızda 3000 km olmasına rağmen, online terapinin ne kadar faydalı olduğunu deneyimledim kendisiyle. Bakış açısı çok güzel, yaklaşımı ve olayları ele alma şekli sizin de tüm aradığınız soruların cevabını bulmanızı sağlıyor. Kendisiyle iyi ki yollarımız keşişmiş, kesinlikle herkese tavsiyemdir.

 • Yorum

  İlkay hanımla ilk terapi deneyimimi gerçekleştirdim. Hiç yargılamadan, rahat hissettirerek güzel bir seans deneyimi yaşamamı sağladı kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.

 • Yorum

  Ilkay Hn. ' a destekleri icin cok tesekkur ederim. Seanslarimiz sayesinde kaygi olusturan durumlar hakkinda farkindaligim artti ve daha az kaygi duymaya basladim ve her gun daha iyi hissediyorum.

 • Yorum

 • Yorum

  Her insanin İlkay hanım gibi bir terapisti olmali. Disiplinli, çalışkan, yaklaşımı, tarzı çok akılcı ve profesyonel. Yardımı ile hayatım aydınlık bir hale gelmeye başladı. İyi ki varsınız. ?

 • Yorum

  İlkay hocamla yaptığımız seans çok verimli geçti kendisine çok teşekkür ederim. ? Herkese öneririm alanında çok başarılı bir piskolog.

 • Yorum

  Henüz ilk seansım fakat enerjisi gerçekten çok güzel bir psikolog. Umarım birlikte bu süreci atlatırız.

 • Yorum

  Beni tekrar hayata döndürdü, uykumdan uyandırdı.. 48 yıl sonra kendimi tanımama yardımcı olan ve bana yeniden gülüşümü hatırlatan ilkay hanım'a ne desem az.. psikoterapiye başlarken sihirli bir değneğiniz var mı diye sormuştum keşke olsa demişti ama şimdi biliyorum ki onun sihirli bir değneği var..

 • Yorum

  İlkay hocayı iyiki taninmişim seanslarımda istediğim sonuçları çok güzel bir şekilde alıyorum, sabırlı güler yüzlü ve başarılı, teşekkürler.